1. Hallux Valgus – Problem występujący u ponad połowy Polek

Bez względu na to, co robisz, aby zmniejszyć ból i dyskomfort, jest prawie niemożliwe, abyś nie odczuwała stanu zapalnego wokół dużego palca u nogi i jego paznokcia. Przyczyną tego stanu rzeczy może być hallux valgus – schorzenie, które występuje, gdy duży palec https://krakow.bodymove.pl/skutecznosc-fali-uderzeniowej/ u nogi wykręca się na zewnątrz. Jeśli to schorzenie stóp nie przeszkadza Ci zbytnio, wkładki ortopedyczne mogą ułatwić Ci życie. Na przykład, niektóre wkładki ortopedyczne lub wkładki ortopedyczne, takie jak podeszwy ortopedyczne z podparciem łuku, mogą prawidłowo otoczyć stopy i ustabilizować je przed ponownym zdeformowaniem (zwłaszcza jeśli są płaskie). Wypróbuj te wkładki, aby móc łatwiej chodzić!

2. Płaskostopie: problem milionów

Płaskostopie to jedna z najczęstszych dolegliwości ortopedycznych, która jest bardzo widoczna. Podczas chodzenia łuki powinny podtrzymywać całą stopę i amortyzować pewne naprężenia. Jeśli jednak masz płaskostopie, nie masz w ogóle łuku, a każdy krok powoduje ból w różnych częściach ciała (możesz nawet odczuwać pieczenie). Wkładki ortopedyczne mogą rozwiązać ten problem poprzez wzmocnienie łuków, a także zapewnienie ich dłuższej żywotności. Będziesz mógł również biegać szybciej! Ortezy lub wkładki ortopedyczne z mocnym podparciem pomogą Ci utrzymać mocne łuki podczas chodzenia – zmniejszając tym samym ból związany z płaskostopiem.

3. Płaskostopie poprzeczne może mieć wpływ na Twoje kolanai biodra

Innym problemem ortopedycznym, na który mogą pomóc wkładki ortopedyczne może być płaskostopie poprzeczne. Osoby, które je mają rzadko mają łuki, co powoduje wczesne zmęczenie. Jeśli duży palec u nogi jest skierowany w stronę drugiego lub jeśli drugi palec jest dłuższy niż zwykle, wkładki ortopedyczne wesprą Twoje stopy, a wkładki ortopedyczne uwolnią Cię od bólu nóg. Ortezy są szczególnie polecane dla osób, które cierpią na bóle pięt!