W dzisiejszych czasach zdecydowanie nastała moda na solidne podłoże. Warto zauważyć, że parkiety drewniane wyglądają teraz o wiele lepiej niż kiedykolwiek wcześniej. Na pewno jest to zasługa nowych rozwiązań, które mimo wszystko wydają się idealnym wyjściem dla każdego. Przede wszystkim warto zauważyć, że to właśnie deski podłogowe merbau cieszą się ogromnym zainteresowaniem ludzi, którzy stawiają na luksusowy materiał.

Materiał typowo luksusowy

Z pewnością warto zauważyć, że mówimy tu o produkcie doskonałym. W pełni lite drewno powstające tylko i wyłącznie z drzewa egzotycznego merbau to dzisiaj bardzo ciekawa propozycja dla osób lubiących takie ekskluzywne rozwiązania. Z pewnością warto tutaj docenić takie olejowe wykończenie, ponieważ deska w ten sposób nabiera dodatkowej wytrzymałości, a sam olej jest bezbarwny, przez co nie jest widoczny na materiale. Trzeba przyznać, że to faktycznie dobre rozwiązanie. Warto również zwrócić uwagę na charakterystyczny sposób łączenia, który w tym wypadku sprawia, że materiał jest odpowiednio równy. Same panele są wykonane z materiału o typowo gładkiej strukturze, przez co same podłoże jest o wiele lepiej chronione przed ścieraniem się czy nawet uszkodzeniem mechanicznym. Lite drewno nie zawiera w sobie żadnej sklejki czy też innych materiałów drewnopochodnych. Jeśli mówimy o takim materiale jak gładka deska merbau olejowana to mamy na myśli idealnie wyglądający panel przeznaczony do rozwiązań bardziej ekskluzywnych.

Oryginalny azjatycki styl

Wspomniane drewno ma swoje typowo Azjatyckie korzenie, gdzie od lat było wykorzystywane w różnego rodzaju pałacach oraz innych specjalnych miejscach. Warto spojrzeć na lepsze parametry skurczu, dzięki czemu deska nabiera naprawdę solidnej wytrzymałości i mówimy tu o prawdziwej trwałości na długie lata. Dużym autem takiego materiału jest jego grubość. W tym wypadku to właśnie ta cecha sprawia, że możemy cyklinować podłogę w dowolny sposób. Trzeba przyznać, że to ma znaczenie, ponieważ nawet jeśli po latach deska będzie wymagać renowacji, to będziemy mogli przeprowadzić taki proces i to bez żadnych problemów.